Historia

Prace nad rozwojem Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennych rozpoczęły się już w latach 90-tych. Z początku operowaliśmy nazwą MSIT (Miejski System Informacji o Terenie). Od kilku lat posługujemy się nazwą BIIP, która lepiej oddaje złożony charakter przedsięwzięcia integrującego wiele rozproszonych systemów.

Wdrażane rozwiązania były wielokrotnie prezentowane na seminariach, konferencjach naukowo-technicznych. Urząd Miasta Bytomia brał udział w kilku ogólnopolskich pilotażowych programach informatycznych.

Z uwagi na przyrastające objętości danych, rosnące potrzeby oraz możliwości, BIIP rozwija się nieustannie. Kilka lat temu uruchomione zostały kanały komunikacyjne zapewniające dostęp do infrastruktury w wybranych jednostkach zewnętrznych.

Pierwszym elementem typowo internetowym (i-BIIP) był interaktywny plan miasta uruchomiony z końcem 2006 roku. Później pojawiały się kolejne wersje Wirtualnego Urzędu oraz systemu interKerg. Główny serwis i-BIIP wraz z Przewodnikiem Inwestora ujrzał światło dzienne pod koniec 2008 roku.

Rozwój serwisu i-BIIP w latach 2006 - 2014